ZnakiDrogowe24.pl
Pomagamy w wyborze +48 695 500 540
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie

Znak B-40

Znaki Drogowe B-40 - Koniec strefy ograniczonego postoju

Znak drogowy zakazu B-40

Kwadratowa, przekreślona tablica z namalowanym i wyszarzonym znakiem zakazu postoju. To znak drogowy zakazu B-40, ustawiany na końcu strefy z ograniczonym postojem. Kierujący wówczas wie, że wyjeżdża z obszaru, gdzie taki zakaz obowiązywał. Ustawiony zostaje na wszystkich drogach wylotowych ze strefy, w której obowiązywał zakaz B-39. Znaki drogowe „B-40” mają kształt prostokątny o wymiarach: 900x1300, wykonane są z blachy ocynkowanej grubości 1,25 mm z podwójnie zagiętą krawędzią na obwodzie. Mogą być wyklejone z folią I lub II generacji.

Występują w średnicach:

  • 600mm - Mały (M) Stosowany na: drogach gminnych; jako drogowskazy tablicowe na drogach powiatowych.
  • 800mm - Średni (S) Stosowany na: łączeniach autostrad i dróg ekspresowych; jednojezdniowych drogach krajowych i wojewódzkich; drogach powiatowych z wyjątkiem drogowskazów tablicowych.
  • 900mm - Duży (D) Stosowany na: drogach ekspresowych, umieszczane przy jezdniach głównych; drogach dwujezdniowych poza obszarem zabudowanym; na drogach dwujezdniowych w obszarze zabudowanym, na których dopuszczalna prędkość jest większa niż 60km/h.
  • 1000mm - Wielki (W) Stosowany na: autostradach, umieszczane przy jezdniach głównych.

Na foliach:

  • I generacja-pokryte folią z mikrokulkami. Stosowane do oznakowania dróg wiejskich oraz słabo oświetlonych.
  • II generacja-pokryte folią komórkową. Stosowane w strefie pozamiejskiej, wiejskiej oraz słabo oświetlonych przedmieść.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium