ZnakiDrogowe24.pl
Pomagamy w wyborze +48 695 500 540
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie
Jak dobrać uchwyty do montażu znaku drogowego? 0
Jak dobrać uchwyty do montażu znaku drogowego?

Wszystkie znaki drogowe stosowane w przestrzeni publicznej muszą być zamontowane zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi wynikającymi z Ustawodawstwa w Polsce. W przeciwnym razie znak drogowy może zostać uznany za ustawiony nielegalnie lub mógłby zagrażać bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. Chcesz dowiedzieć się, jakie uchwyty do znaków na drodze są niezbędne, aby ich umiejscowienie było stabilne i bezpieczne? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

czytaj całość »
Rodzaje tabliczek do znaków drogowych 0
Rodzaje tabliczek do znaków drogowych

Pionowe znaki drogowe są często dodatkowo oznakowane tabliczkami, które zawierają informacje dotyczące zakresu obowiązywania konkretnego oznakowania drogowego. Na ten moment w Polsce obowiązuje ponad dwadzieścia dodatkowych tablic informacyjnych, które można stosować na jednej konstrukcji wsporczej wraz ze znakami pionowymi. Zobacz, jakie tablice informacyjne są najczęściej stosowane i kto może je legalnie ustawiać.

czytaj całość »
Jaka jest kara za kradzież znaku drogowego? 0
Jaka jest kara za kradzież znaku drogowego?

Na terenie całej Polski często dochodzi do aktów wandalizmu oraz kradzieży. Dotyczy to także elementów infrastruktury publicznej, czyli znaków drogowych. W Polsce kara za kradzież znaku drogowego to nawet pozbawienie wolności do 5 lat. Osoby odpowiedzialne za kradzież lub zniszczenie takiego mienia podlegają pod przepisy wynikające z Kodeksu Karnego oraz Kodeksu Wykroczeń. Zobacz, co grozi za kradzież znaku drogowego.

czytaj całość »
Jakie są rodzaje sygnalizacji świetlnej? 0
Jakie są rodzaje sygnalizacji świetlnej?

Rodzaje sygnalizacji świetlej w Polsce, dzielimy nie tylko ze względu na kolorystykę oznaczeń, ale także przeznaczenie. Standardowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu może występować w wersji kolizyjnej lub bezkolizyjnej. Przejrzyj poniższy artykuł, a dowiesz się nie tylko, jakie są rodzaje sygnalizacji świetlnej, ale także jak są zbudowane takie urządzenia wskazujące oraz kto odpowiada za prawidłowe ustawienie sygnalizatorów w infrastrukturze drogowej.

czytaj całość »
Jak wybrać farbę do znakowania? 0
Jak wybrać farbę do znakowania?

Podmioty odpowiedzialne za prawidłowe oznakowanie dróg na terenie całego kraju powinny wiedzieć, jak wybrać farbę do znakowania poziomego jezdni. Taka wiedza jest przydatna, chociażby ze względu na konieczność wykonania oznaczeń zgodnie z technicznymi wymogami wynikającymi z Ustaw obowiązujących w Polsce. Chcesz dowiedzieć się, jaka farba do znakowania jezdni będzie najlepsza? Czym są znaki poziome i w jakim kolorze powinny być wykonywane takie oznaczenia? W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat i dowiesz się, jakie farby do malowania znaków na jezdni będą zgodne z wymogami prawa.

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiednie progi zwalniające? 0
Jak wybrać odpowiednie progi zwalniające?

Progi zwalniające to elementy stosowane w infrastrukturze drogowej w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób poruszających się pojazdami oraz pieszo. Zadaniem takich konstrukcji jest fizyczne wymuszanie zmniejszenia prędkości przez kierujących pojazdami mechanicznymi. To skuteczne rozwiązanie w walce z piratami drogowymi, szczególnie w miejscach, gdzie dochodzi do licznych wypadków i kolizji wynikających z nadmiernych prędkości. Dowiedz się, jakie progi zwalniające można montować w infrastrukturze drogowej i kto legalnie może postawić takie ograniczenie.

czytaj całość »
Oznaczenia na hali produkcyjnej – przepisy i lista niezbędnych znaków 0
Oznaczenia na hali produkcyjnej – przepisy i lista niezbędnych znaków

Prawidłowe oznakowanie terenu hali produkcyjnej, otoczenia maszyn oraz niebezpiecznych miejsc to podstawa, aby zagwarantować pracownikom maksimum bezpieczeństwa podczas codziennej pracy. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystać oznaczenia na hali produkcyjnej? W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje o oznakowaniu poziomym hal produkcyjnych, przepisach obowiązujących w Polsce, a także wskażemy przykładowe znaki do zastosowania w firmie produkcyjnej.

czytaj całość »
Jakie znaki są niezbędne w magazynie? 0
Jakie znaki są niezbędne w magazynie?

Prawidłowe przygotowanie powierzchni magazynu do codziennej pracy to podstawa, aby zagwarantować wszystkim pracownikom maksimum bezpieczeństwa. Magazyn to miejsce, gdzie magazynierzy najczęściej odbierają ładunki, pakują towar oraz przygotowują paczki do wydania kurierowi. Przechowywanie przyjętych towarów na regałach w magazynie jest bezpieczne tylko wtedy, kiedy powierzchnia obiektu jest odpowiednio oznakowana. Przejrzyj poniższy artykuł, a dowiesz się, jakie są niezbędne znaki magazynowe oraz co mówią przepisy o oznaczeniach w magazynie.

czytaj całość »
Jak wybrać lustro drogowe? 0
Jak wybrać lustro drogowe?

Urządzenia wpływające na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego występują w różnych wersjach. To nie tylko sygnalizacja świetlna, lecz także lustra na drodze, które umożliwiają weryfikację bezpieczeństwa przejazdu przez słabiej widoczne jezdnie. Chcesz dowiedzieć się, co jest celem montażu lustra na drodze? A może interesują Cię rodzaje luster drogowych? W poniższym poradniku przedstawiamy kluczowe informacje o aktualnych przepisach i sytuacjach, w których warto zainwestować w lustra drogowe.

czytaj całość »
Oznakowanie miejsc parkingowych w strefie zamieszkania – przepisy 0
Oznakowanie miejsc parkingowych w strefie zamieszkania – przepisy

Strefa zamieszkania to konkretny teren, gdzie obowiązują specjalnie ustalone przepisy ruchu drogowego. Według definicji strefą zamieszkania nazywamy obszar, który obejmuje drogi publiczne i inne drogi, dla których obowiązują szczególne zasady ruchu. Jak powinno wyglądać oznakowanie miejsc parkingowych w strefie zamieszkania? Czy to konieczne? Poniżej odpowiemy na te i wiele innych pytań.

czytaj całość »
Rodzaje i zastosowanie pachołków drogowych 0
Rodzaje i zastosowanie pachołków drogowych

Bezpieczeństwo ruchu drogowego to jedna z najważniejszych kwestii, o jakich powinni pamiętać zarządcy i podmioty odpowiedzialne za organizację ruchu drogowego na czas remontu jezdni. Chcesz dowiedzieć się, jakie jest zastosowanie pachołków drogowych i gdzie można je legalnie postawić? W tym artykule znajdziesz niezbędne informacje na ten temat.

czytaj całość »
Kiedy wolno postawić blokadę parkingową? Jak to zrobić? 0
Kiedy wolno postawić blokadę parkingową? Jak to zrobić?

Postawienie blokady na parking to często stosowane rozwiązanie przez osoby, które mają wykupione prywatne miejsca postojowe na terenie dużych osiedli. Jeśli teren nie jest zamknięty, może się zdarzyć, że inny kierujący zajmie Twoje miejsce – nawet jeśli jest prywatne. Dowiedz się, jak zablokować miejsce parkingowe zgodnie z prawem.

czytaj całość »
Znaki drogowe potrzebne od zaraz! Gdzie je kupić od ręki? 0
Znaki drogowe potrzebne od zaraz! Gdzie je kupić od ręki?

Działasz jako zarządca drogi lub odpowiadasz za reorganizację ruchu w miejscach, gdzie przeprowadzane są prace remontowe na jezdni? Często zdarza się, że potrzeba zakupu nowych znaków drogowych jest natychmiastowa. Niestety wysyłka zamówionych drogowskazów często trwa nawet kilka dni. Jeśli przydarzy Ci się awaryjna sytuacja i będziesz musiał od ręki kupić znaki drogowe w Warszawie, koniecznie skorzystaj z oferty sklepu internetowego Znakidrogowe24.pl!

czytaj całość »
Po której stronie stawiać znaki drogowe? 0
Po której stronie stawiać znaki drogowe?

Poprawne ustawienie znaku drogowego to podstawa, aby ten był respektowany przez Policję i inne organy nadzorujące bezpieczeństwo ruchu drogowego. W Polsce podmioty zarządzające ruchem drogowym i znakowaniem jezdni muszą wiedzieć, po której stronie stawiać znaki drogowe. Zgodnie z aktualnymi przepisami można to robić zarówno po lewej, jak i prawej stronie jezdni.

czytaj całość »
Jak głęboko wkopać znak drogowy i inne zasady ustawiania znaków 0
Jak głęboko wkopać znak drogowy i inne zasady ustawiania znaków

Zasady dotyczące wysokości osadzania znaków drogowych oraz odległości pomiędzy nimi są wskazane w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.[1] Sprawdź, jak prawidłowo ustawić znak drogowy, aby spełniał ogólnie przyjęte wymogi techniczne.

czytaj całość »
Czy tabliczka zakaz parkowania ma moc prawną 0
Czy tabliczka zakaz parkowania ma moc prawną

Poprawne oznakowanie terenu prywatnego, parkingu na terenie wspólnoty mieszkaniowej, a także publicznych miejsc parkingowych jest obowiązkiem zarządcy lub właściciela danego obiektu. Tabliczka zakaz parkowania niestety nie ma mocy prawnej, o czym świadczą przepisy ruchu drogowego obowiązujące w Polsce. Dowiedz się, kiedy obowiązuje tabliczka z zakazem parkowania i kto może ją legalnie postawić.

czytaj całość »
Jak powinien być oznaczony prywatny parking płatny? 0
Jak powinien być oznaczony prywatny parking płatny?

Na prywatnych miejscach postojowych jak najbardziej można pobierać opłaty za postój. To wymaga zastosowania odpowiedniego oznakowania. W przeciwnym razie pobieranie opłat nie będzie mieć prawnych podstaw, a więc osoby parkujące nie będą zobowiązane do płatności. Jak powinien być oznaczony parking płatny? W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.

czytaj całość »
Jakie znaki nie obowiązują niepełnosprawnych? 0
Jakie znaki nie obowiązują niepełnosprawnych?

Przepisy ruchu drogowego obowiązujące w Polsce dotyczą także niepełnosprawnych kierowców. Tacy uczestnicy ruchu są zobowiązani do poruszania się zgodnie z przepisami, aczkolwiek mogą jednocześnie liczyć na spore udogodnienia – szczególnie w infrastrukturach miejskich. Jakie znaki nie obowiązują niepełnosprawnych? Więcej na ten temat dowiesz się z poniższego artykułu.

czytaj całość »
Jak oznaczyć drogę pożarową? 0
Jak oznaczyć drogę pożarową?

Aktualne przepisy przeciwpożarowe obowiązujące w Polsce wskazują, że każdy budynek użytku publicznego powinien mieć wydzieloną drogę pożarową. Mówią o tym przepisy zawarte w Ustawie z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej[1]. Oznakowanie takiej drogi leży w obowiązku zarządcy budynku lub drogi. Jak powinno wyglądać poprawne oznaczenie drogi pożarowej? W tym artykule znajdziesz wiele przydatnych informacji.

czytaj całość »
Czy można kupić znaki drogowe na własny użytek? 0
Czy można kupić znaki drogowe na własny użytek?

Zakup znaku drogowego na własny użytek jest możliwy i w 100% legalny. Nieco inaczej wygląda kwestia jego ustawienia na drodze. Znaki drogowe w miejscach publicznego użytku mogą być rozmieszczane wyłącznie przez uprawione podmioty, np. zarządców. Zakupiony drogowskaz możesz legalnie postawić bez pozwolenia na prywatnej posesji, o ile droga dojazdowa nie ma połączenia z jezdnią publiczną. Sprawdź, jak w praktyce wygląda kupno znaków drogowych i gdzie można je nabyć.

czytaj całość »
  • <
  • 1
  • /
  • 2
  • >
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium