ZnakiDrogowe24.pl
Pomagamy w wyborze +48 695 500 540
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie
Jak dzielimy znaki drogowe? 0
Jak dzielimy znaki drogowe?

Znaki drogowe dzielimy na cztery podstawowe kategorie: ostrzegawcze, zakazu, nakazu i informacyjne. To nie oznacza, że w infrastrukturze drogowej i budynkach użytku publicznego nie można spotkać innych oznaczeń. Zarządcy dróg, parkingów wielopoziomowych oraz budynków powinni wiedzieć, jaki jest podział znaków drogowych. To dość proste, choć różnorodność oznakowania jest ogromna.

czytaj całość »
Zasady rozmieszczania znaków ewakuacyjnych: przepisy i wymagania 0
Zasady rozmieszczania znaków ewakuacyjnych: przepisy i wymagania

W Polsce nie można stosować do oznakowania dróg ewakuacyjnych znaków innych niż ustalone we wzorach zgodnych z Polskimi Normami PN-92. Znaki, które nie mają świadectwa homologacji dopuszczającej do stosowania, nie mogą być legalnie umiejscowione w budynkach użytku publicznego i parkingach wielopoziomowych. Konieczność wyposażenia budynku w oznakowania miejsc ewakuacji wynika z rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

czytaj całość »
Jak oznaczyć garaż podziemny wielopoziomowy? 0
Jak oznaczyć garaż podziemny wielopoziomowy?

Poprawne oznakowanie garażu wielopoziomowego to obowiązek inwestora lub zarządcy budynku. Takie obiekty architektoniczne podlegają pod przepisy wynikające z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. To podstawowy dokument określający m.in. usytuowanie stanowisk postojowych na każdym z poziomów.

czytaj całość »
Kiedy może być stosowana sygnalizacja wahadłowa? 0
Kiedy może być stosowana sygnalizacja wahadłowa?

Przeprowadzanie robót budowlanych na drogach publicznych najczęściej wiąże się z wyłączeniem co najmniej jednego pasa ruchu z użytku dla kierujących. W takich miejscach najczęściej pojawia się sygnalizacja wahadłowa. Chcesz dowiedzieć się, jak powinien być oznakowany teren przeprowadzania robót budowlanych i kiedy obowiązuje sygnalizacja wahadłowa w Polsce? Sprawdź nasz artykuł, a dowiesz się wszystkiego na ten temat.

czytaj całość »
Zamawiasz znaki drogowe online? Poznaj korzyści! 0
Zamawiasz znaki drogowe online? Poznaj korzyści!

Składanie zamówień przez internet to norma w dzisiejszych czasach. Rozwój nowoczesnych technologii związanych z handlem i wysyłką towarów przez internet znacznie przyśpiesza proces składania zamówień w sklepach online. Zachęcamy do rejestracji na stronie naszego sklepu znakidrogowe24.pl i złożenia zamówienia na znaki drogowe, sprzęt i narzędzia brukarskie, a także akcesoria infrastruktury drogowej.

czytaj całość »
Kto może postawić znak drogowy? 0
Kto może postawić znak drogowy?

Znaki drogowe to niezbędne elementy infrastruktury drogowej, bez których bezpieczne poruszanie się pojazdami mechanicznymi byłoby praktycznie niemożliwe. Kto może postawić znak drogowy na drodze publicznej i prywatnej? Jak to zrobić, aby nie narazić się na żadne konsekwencje prawne? W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje i wskazujemy, kto może postawić znak drogowy zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi.

czytaj całość »
Jak powinien być ustawiony znak drogowy? 0
Jak powinien być ustawiony znak drogowy?

Sposób umieszczenia oznakowania na konkretnej drodze jest uzależniony od kilku podstawowych czynników określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku. Każdy zarządca drogi, jak i firma zajmująca się montażem znaków drogowych powinna wiedzieć, w jak powinien być ustawiony znak drogowy, aby pełnił swoją funkcję i był w pełni legalnym oznaczeniem drogowym.

czytaj całość »
Co zrobić, żeby postawić znak drogowy? 0
Co zrobić, żeby postawić znak drogowy?

Aby legalnie umieścić znak drogowy na drodze publicznej lub prywatnej, konieczne jest złożenie specjalnego wniosku oraz uzyskanie pozwolenia na umiejscowienie znaku – oczywiście zgodnie z przepisami technicznymi.

czytaj całość »
Gdzie zgłosić uszkodzony znak drogowy? 0
Gdzie zgłosić uszkodzony znak drogowy?

Zgłoszenie uszkodzonego znaku drogowego, jak i źle umiejscowionego oznakowania to obowiązek każdego obywatela, który pragnie, aby na drogach publicznych zapanował porządek i nienaganna organizacja ruchu. Chcesz dowiedzieć się, gdzie zgłosić uszkodzony znak drogowy, jak to zrobić i kto powinien zająć się wymianą oznakowania na poszczególnych rodzajach dróg? Przejrzyj ten artykuł, a zdobędziesz niezbędne informacje.

czytaj całość »
Jak zamontować znak drogowy? 0
Jak zamontować znak drogowy?

Przed umieszczeniem znaku drogowego wzdłuż jezdni warto sprawdzić szczegółowe warunki legalnego postawienia. Montaż znaku powinien odbywać się także z użyciem odpowiednich elementów konstrukcyjnych, a oznakowanie powinno mieć konkretne parametry techniczne. Sprawdź, jak poprawnie zamontować znak drogowy.

czytaj całość »
Jak prawidłowo oznakować miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych? 0
miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych

W Polsce miejsc dla osób niepełnosprawnych stale przybywa. Wynika to głównie z działalności samorządów, zarządców dróg oraz osób decyzyjnych związanych z budową obiektów infrastruktury drogowej, szczególnie w centrach miast. Chcesz dowiedzieć się, jak oznakować miejsce dla niepełnosprawnych? To dość proste – wystarczy zastosować się do aktualnych przepisów.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium