Pomagamy w wyborze +48 695 500 540
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie

Znaki Kierunku i Miejscowości (E)

Znaki Drogowe Kierunku i Miejscowości / drogowskazy wskazują kierunek gdzie znajduje się wskazana miejscowość, dzielnica, miejsca publiczne, atrakcje turystyczne oraz inne miejsca.

Znaki drogowe kierunku i miejscowości (E)

Ta grupa znaków drogowych ma na celu wskazać użytkownikom dróg, w jaki sposób dojechać do konkretnych miejsc. Obejmuje ona zarówno znaki związane z miejscowościami i miastami, jak i innymi obiektami (np. dzielnicami, szlakami turystycznymi czy atrakcjami dla zwiedzających). Są to prostokątne symbole, najczęściej o zielonym lub niebieskim tle.

Znaki drogowe kierunku i miejscowości (E) – jak duże mają być?

Jeśli chodzi o podstawę omawianego typu znaków, jej długość koreluje z długością napisów na znaku. W przypadku miejscowości o dłuższych nazwach dopuszczalne jest ich skracanie (np. Gorzów Wlkp.). Ważne, aby nazwa była zrozumiała dla kierujących. Precyzyjne wytyczne wymiarów podane zostały w 9. rozdziale rozporządzenia Ministra Infrastruktury. Warto zapoznać się z wymogami technicznymi i skonsultować ze specjalistami ze sklepu online, aby zamówić odpowiednie znaki. Na dokładny wymiar tablic – znaków drogowych kierunku i miejscowości (E)– wpływa też m.in. liczba napisów i symboli na nich umieszczonych. Oprócz nazw miejscowości i kierunków często podane są tam numery dróg oraz liczby kilometrów, potrzebnych, by dojechać do danego miasta czy obiektu.

Co jeszcze jest ważne przy znakach drogowych kierunku i miejscowości (E)?

Zasadniczo odległości podane na znakach kierunku są zapisane z dokładnością do pełnego kilometra. Wówczas odległość podana jest od miejsca ulokowania znaku do centralnego punktu znakowanego obiektu. Nieco inna dokładność obowiązuje dla drogowskazów, prowadzących do atrakcji turystycznych czy centrów miast. Tu zależy ona od odległości od znaku do obiektu. Wszelkie wytyczne podaje rozporządzenie Ministra Infrastruktury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium