Pomagamy w wyborze +48 695 500 540
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie

Dla Kierujących Tramwajami

Znaki drogowe dla kierujących tramwajami

Osoby kierujące tramwajami, podobnie jak inni uczestnicy ruchu drogowego, muszą zwracać uwagę na znaki drogowe, a w szczególności na oznakowanie zlokalizowane wzdłuż trasy i na skrzyżowaniach. Dla tramwajów przewidziano odrębne znaki informujące o sygnalizacji świetlnej, niebezpiecznym podjeździe, a także o ewentualnych ograniczeniach prędkości. W tym dziale znajdują się właśnie znaki drogowe dla kierujących tramwajami.

Jakie znaki drogowe dla kierujących tramwajami możesz wybrać?

Znaki AT-1, AT-2, AT-3, AT-4 i AT-5 to znaki ostrzegawcze, których rolą jest ostrzeżenie osób kierujących tramwajem o potencjalnym zagrożeniu. Przykładowo: czarno-biały znak AT-4 o kwadratowym kształcie i białym tle z czarną ramką, w której mieści się liczba oraz czarna pochyłość, oznacza ostrzeżenie przed stromym podjazdem. Jego dokładna wartość podana jest na znaku. Z kolei czarno-biały znak AT-1, na którym znajduje się duża litera „S” na białym polu i w czarnej ramce, ostrzega motorniczego przed zbliżaniem się do miejsca, w którym ruch tramwajowy kierowany jest za pomocą trójbarwnej sygnalizacji świetlnej.

Znaki drogowe dla kierujących tramwajami to także znaki związane z ograniczeniem prędkości (na przykład znak BT-1 z liczbą, która oznacza maksymalną dopuszczalną prędkość), a także związane z zakazami dotyczącymi określonego postępowania na zwrotnicach. Wszystkie znaki oferowane w tej kategorii są zgodne z przepisami ustawy o ruchu drogowym. Wykonane są z trwałych materiałów i są odporne na warunki atmosferyczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium