Pomagamy w wyborze +48 695 500 540
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie

Znak A-6C

Znaki Drogowe A-6C - Skrzyżowanie z drogą podporządkowaną występującą po lewej stronie

Znak drogowy ostrzegawczy A-6C

Znak A-6C to znak ostrzegający przed skrzyżowaniem z drogą podporządkowaną występującą po lewej stronie z pierwszeństwem. Umieszczona tabliczka pod znakiem T-6b ma wskazać układ dróg na skrzyżowaniu. Znak stosuje się poza obszarem zabudowanym, w miastach umieszczany jest sporadycznie. Pierwszeństwa muszą ustąpić pojazdy, które jadą drogą podporządkowaną, w tym również pojazdy szynowe. Skrzyżowanie, które jest tak oznakowane, zabrania wyprzedzania. Znak drogowy ostrzegawczy A-6C ma zapewnić bezpieczeństwo na drodze i zapobiec kolizji.

Występują z długościami boków:

  • 750mm - Mały (M) Stosowany na: drogach gminnych; jako drogowskazy tablicowe na drogach powiatowych.
  • 900mm - Średni (S) Stosowany na: łączeniach autostrad i dróg ekspresowych; jednojezdniowych drogach krajowych i wojewódzkich; drogach powiatowych z wyjątkiem drogowskazów tablicowych.
  • 1050mm - Duży (D) Stosowany na: drogach ekspresowych, umiesczane przy jezdniach głównych; drogach dwujezdniowych poza obszarem zabudowanym; na drogach dwujezdniowych w obszarze zabudowanym, na których dopuszczalna prędkość jest większa niż 60km/h.
  • 1200mm - Wielki (W) Stosowany na: autostradach, umieszczane przy jezdniach głównych.

Na foliach:

  • I generacja-pokryte folią z mikrokulkami. Stosowane do oznakowania dróg wiejskich oraz słabo oświetlonych.
  • II generacja-pokryte folią komórkową. Stosowane w strefie pozamiejskiej, wiejskiej oraz słabo oświetlonych przedmieść.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium