Pomagamy w wyborze +48 695 500 540
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie

Znak A-6B

Znaki Drogowe A-6B - Skrzyżowanie z drogą podporządkowaną występującą po prawej stronie

Znak drogowy ostrzegawczy A-6B

Znak A-6B to znak ostrzegawczy, który informuje o skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną występującą po prawej stronie z pierwszeństwem. Stosowany jest poza obszarem zabudowanym, aby wskazać pierwszeństwo drogi, która przebiega na wprost i przy której został postawiony znak. Wielkość znaku powinna być dostosowana do obowiązujących przepisów, w zależności od miejsca ustawienia. Tabliczka T-6b, która widnieje pod znakiem, ma wskazać układ dróg na skrzyżowaniu. Zastosowanie znaku drogowego ostrzegawczego A-6B ma pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa i zapobiec kolizjom.

Występują z długościami boków:

  • 750mm - Mały (M) Stosowany na: drogach gminnych; jako drogowskazy tablicowe na drogach powiatowych.
  • 900mm - Średni (S) Stosowany na: łączeniach autostrad i dróg ekspresowych; jednojezdniowych drogach krajowych i wojewódzkich; drogach powiatowych z wyjątkiem drogowskazów tablicowych.
  • 1050mm - Duży (D) Stosowany na: drogach ekspresowych, umiesczane przy jezdniach głównych; drogach dwujezdniowych poza obszarem zabudowanym; na drogach dwujezdniowych w obszarze zabudowanym, na których dopuszczalna prędkość jest większa niż 60km/h.
  • 1200mm - Wielki (W) Stosowany na: autostradach, umieszczane przy jezdniach głównych.

Na foliach:

  • I generacja-pokryte folią z mikrokulkami. Stosowane do oznakowania dróg wiejskich oraz słabo oświetlonych.
  • II generacja-pokryte folią komórkową. Stosowane w strefie pozamiejskiej, wiejskiej oraz słabo oświetlonych przedmieść.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium