Znaki Drogowe D-25 - "Poczta"
Znaki Drogowe D-25 - Poczta
Filtry
Generacja
Znak D-25 - Poczta -II Generacja 600x750mm- (S / M) Średni / Mały
Znak D-25 - Poczta - I Generacja 600x750mm- (S / M) Średni / Mały
Znak D-25 - Poczta - I Generacja 900x1125mm- (D) Duży
Znak D-25 - Poczta - II Generacja 1200x1500mm- (W) Wielki
Znak D-25 - Poczta - II Generacja 900x1125mm- (D) Duży
Znak drogowy informacyjny D-25
Zastosowanie: Informacyjny znak drogowy D-25 stosuje się w celu oznaczenia znajdującej się w pobliżu poczty. Może znajdować się na nim symbol słuchawki telefonicznej, co informuje, że na znajdującej się w pobliżu placówce pocztowej – "poczcie" znajduje się ogólnodostępny telefon, z którego można skorzystać. Umieszczany przy różnych kategoriach dróg, stosowany poza miastami w celu wskazania, że w pobliżu znajduje się placówka pocztowa. Nie musi być umieszczony po prawej stronie jezdni.
Znaki wykonane z blachy ocynkowanej podwójnie zagiętej na całym obwodzie. Mocowanie na słupku lub za pomocą uchwytów krawędziowych na obiekcie.
Znak drogowy „Poczta” występuje z długością podstawy:
-
600 mm - Średni / Mały (S / M) Stosowany na: łączeniach autostrad i dróg ekspresowych; jednojezdniowych drogach krajowych i wojewódzkich; drogach powiatowych z wyjątkiem drogowskazów tablicowych oraz drogach gminnych; jako drogowskazy tablicowe na drogach powiatowych.
-
900 mm - Duży (D) Stosowany na: drogach ekspresowych, umieszczane przy jezdniach głównych; drogach dwujezdniowych poza obszarem zabudowanym; na drogach dwujezdniowych w obszarze zabudowanym, na których dopuszczalna prędkość jest większa niż 60km/h.
-
1200mm - Wielki (W) Stosowany na: autostradach, umieszczane przy jezdniach głównych.
Na foliach:
-
I generacja – pokryte folią odblaskową z mikrokulkami. Stosowane do oznakowania dróg wiejskich oraz słabo oświetlonych.
-
II generacja – pokryte folią komórkową stosuje się poza miastami, w strefach wiejskich lub innym miejscu słabo oświetlonym, jak przedmieścia.