ZnakiDrogowe24.pl
Pomagamy w wyborze +48 695 500 540
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie

Znaki Zakazu (A)

Znaki żeglugi zakazu (A) – podstawowe oznakowanie na wodach śródlądowych

Podobnie jak w przypadku ruchu samochodowego, tak samo i statki wodne potrzebują odpowiedniego oznakowania. To dzięki niemu mogą prawidłowo poruszać się po stałych i nowych trasach. Znaki żeglugi zakazu to konkretna informacja dla sterujących o tym, jak mają poruszać się po wodach śródlądowych. Mogą być zamocowane samodzielnie lub w towarzystwie oznaczeń pomocniczych, np. informujących o granicach szlaku żeglownego czy niebezpiecznych miejscach i przeszkodach. Oprócz znaków żeglugi zakazu trzeba też sugerować się oświetleniem, szczególnie przy wejściach do portu. W tej kategorii znajdziesz produkty, które są tworzone przez specjalistów. Mamy odpowiednie uprawnienia, dlatego masz pewność, że wybierasz sprawdzone i jakościowe znaki żeglugi zakazu.

Elementem wyróżniającym nasze produkty jest wykonanie znaku na podkładzie z blachy ocynkowanej z podwójnie giętymi krawędziami po całym obwodzie. Dzięki folii odblaskowej, znak jest widoczny z daleka. Znaki żeglugi zakazu są przeznaczone do umieszczania na drogach morskich, w portach, a także przy mostach.

Jakie znaki żeglugi zakazu (A) znajdziesz w naszej ofercie?

Znaki żeglugi zakazu (A), które mamy w swojej ofercie, są zgodne ze wzorami określonymi w załączniku 7 do Rozporządzenia ministra Infrastruktury z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie przepisów żeglugowych na śródlądowych drogach wodnych. Wśród nich są m.in. zakaz przejścia, wyprzedzania, mijania i wyprzedzania, postoju czy też cumowania do brzegu. Każdy określony jest konkretnym symbolem, np. A.1, A.2.

Jako doświadczona firma gwarantujemy w pełni profesjonalne i terminowe wykonanie znaków żeglugi zakazu. Realizujemy zamówienia zgodnie z normami prawnymi, a także oczekiwaniami klientów względem wysokiej jakości wykonania. Dzięki temu masz pewność, że oznakowanie przetrwa trudne warunki atmosferyczne, które są zmienne w zależności od pory roku.

Znaki żeglugi zakazu to jeden z głównych rodzajów oznakowania śródlądowych dróg wodnych. Pełnią one bardzo ważną rolę w regulacji ruchu statków wodnych, tak samo jak nakazy, ograniczenia, zalecenia czy ważne informacje. Wyróżniają się jednak specyficznym kolorem oraz kształtem. Najczęściej mają formę prostokąta lub kwadratu, a główne stosowane barwy to biel, czerń i czerwień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium